Miletínský Šmodrch 3. března 2018

První březnovou sobotu jsme pořádali jubilejní desátý roční soutěže v uzlování Miletínský Šmodrch. Ve čtvrt na deset dopoledne jsme vše zahájili nástupem na kterém bylo připraveno k soutěžení 105 soutěžících v kategoriích přípravka, mladší, starší a dorost + vedoucí. O půl desáté vše vypuklo a na start se postavili první závodníci, kteří měli za úkol uvázat pět hasičských uzlů ( zkracovačka, lodní uzel, plochá spojka, tesařský uzel a úvaz na proudnici). V našich řadách se nejlépe umístil Honza Korda, který vybojoval v kategorii starších krásné druhé místo, na třetí příčce se umístila Káťa Štěrbová a na místě čtvrtém Eliška Erbenová. V kategorii mladších se nejlépe z Miletína umístil Otík Kvíz na osmém místě. Z Miletína soutěžili i vedoucí, kde se nejlépe umístila Marcela Svobodová na místě čtvrtém, David Pour na místě pátém a Vojta Pour obsadil místo šesté. Zastoupení jsme měli i v té nejmenší kategorii, kterou je přípravka tam skončila Štěpánka Smolíková na druhém místě a Aleš Smolík na místě pátém. V součtu časů ve všech kategoriích jsme obsadili druhé místo. Během celé akce jsme měli zabezpečené občerstvení díky Iloně Dulínkové, Janě Svobodové a Martinu Tůmovi, kterým moc děkujeme. Samozřejmě nesmíme zapomenou poděkovat našim rozhodčím a zapisovatelům Davidu Pourovi, Šimonovi Hakovi, Vojtovi Pourovi, Káťě Štěrbové, Míše Horáčkové, Dagmar Daranské, Bohunce Erbanové z Borovnice a Pavlovi Válkovi z Brady- Rybníčku. Celé závody jsme ukončili přibližně o půl druhé odpoledne závěrečným nástupem.


 

Zdobení stromečku ZOO Dvůr Králové nad Labem 16. prosince 2017

V sobotu 16. prosince jsme s nejmenšími vyrazili do Dvora Králové do Zoologické zahrady, kde jsme si ozdobili svůj stromeček. Po navěšení doma vyráběných ozdobiček jsme se všichni u stromečky vyfotili . Další putování vedlo za zvířátky, které byli tu a tam i venku ve výběhu. Po výborném obědě, ke kterému byla svíčková, řádili ještě děti na dětském hřišti. Domů jsme dorazili kolem třetí hodiny odpolední. Akce se účastnili: Štěpa Knajfl s mamkou, Jáchymek Holman s mamkou, Nelinka Bendová, František Václavík s taťkou, Kuba a Honzík Kněžourkovi, Davídek a Sofinka Lánský s mamkou, Péťa Daniš, Áďa Svobodová, Saša Malík, Míla, Verča a Natálka Chalupovi s mamkou, Věruška Přibylová, Vojta Tůma a Štěpánka Smolíková.

 

Halové mistrovství Podzvičinska Lázně Bělohrad 25. listopadu 2017

Již po dvanácté jsme pořádali 25. listopadu v hale Středního odborného učiliště v Lázních Bělohrad. Do desíti hodin se jednotlivá družstva presentovali, v deset hodin dopoledne jsme vše zahájili nástupem, na který nastoupilo rekordních 56 družstev ve čtyřech kategorii z okresů Jičín a Trutnov. Nejmladšímu závodníkovi byly čerstvě 3 roky a nejstaršímu 58let. Všichni bojovali ve štafetě 5x40metrů, uzlích a štafetě dvojic.

V kategorii nejmenších dětí do šesti let se účastnilo 10 družstev. V této  nejmenší kategorii  si každý závodník odvezl medaili, protože i když se samozřejmě rozdávali diplomy za umístění ( Miletín A místo 8. a Miletín B místo 7.), tak pohled na ty nejmenší je k nezaplacení.

V kategorii mladších závodníků soutěžilo 20 družstev. Jako první bojovali ve štafetě 5x40 metrů s překážkami, následovaly uzle a vše zakončila štafeta dvojic. V této kategorii se naše  družstva z Miletína umístili „Áčko“ na místě 9. a „Béčko“ na místě 14.

Za kategorii starších žáků nastoupilo 18. družstev. I starší soutěžli ve stejných disciplínám jako mladší kategorie. Naše miletínské družstvo se umístilo po drobném zaváhání ve štafetě na krásném 6. místě.

Kategorii dorost+ tvořili všichni kterým je více jak patnáct let a chtějí soutěžit. V této kategorii se našim dařilo nejlépe a domů si odváželo putovní pohár družstvo dorostu  od nás z Miletína.

Během celého dne probíhala souběžně soutěž jednotlivců, kteří měli za úkol uvázat co nejrychleji uzle a 12. nejlepších v každé kategorii postupovali do druhého kola, kde běželi štafetu dvojic jednotlivců. Z Miletína se nejlépe umístili Lucka Kordová na 4. a Otík Kvíz na 6. místě.

 Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří pomohli k hladkému průběhu celé soutěže, Davidu Pourovi, Otovi Kvízovi, Tomáši Lánskému, Tomáši Hlavatému, Vojtovi Pourovi a kamarádům z Hajnic, Slatin a Brady Rybníčku za rozhodcování při disciplínách, Dagmar Daranské a Lucii Nimsové  za sčítání a zapisování časů v jednotlivých disciplínách, Tomášovi Trnovskému, Štěpánovi haukovi, Janě Svobodové, Haně Hlavaté a Iloně Dulínkové za bravůrní občerstvení a Zdence Pourové za postarání se o naše závodníky. Dále děkujeme Městu Miletín a cukrárně Erben za finanční a materiální podporu.


Školení vedoucích mládeže Kovač 3. - 4. listopadu 2017

První listopadový víkend jsme se účastnili ve složení Marcela Svobodová, David Pour a Ota Kvíz školení vedoucích mládeže v Kovači. Během školení jsme se dozvěděli více či méně zajímavé informace. Popovídali a poradili jsme se s panem  psychologem jaké máme kdo v kolektivech problémy. Nakonec jsme formou hry psali testy, aby jsme měli obnovené zkoušky vedoucího mládeže.

 

Okresní kolo ZPV Vrchovina 22. 10. 2017

V neděli 22. října jsme vyrazili za uplakaného rána v 7. hodin směr Vrchovina u Nové Paky na okresní kolo v závodu požárnické všestrannosti. Jeli jsme ve složení mladší „A“ ( Amálka Baliharová, Lucka Kordová, Verča Chalupová, Otík Kvíz a Péťa Daniš), mladší „B“ ( Matěj Vaníček, Vojta Tůma, Věruška Přibylová, Honzík Kněžourek ) starší běželi ve složení ( Jan Korda, Adéla Dubenecká, Dorča Pourová, Eliška Erbenová a Saša Malík) . Celá trať by se po nočním dešti dala přirovnat k bahenním lázním, takže výsledky mladší „A“ skončili 9. a mladší „B“ 26. z celkových 32 družstev mladších. Starších bylo celkem 28 hlídek , takže naše družstvo, které se umístilo na 14. místě může být také spokojené. Za dorostence nás representoval Štěpa Hauk, který si doběhl pro 4. místo. Na jarní kolo máme celkem dobré výchozí pozice, tak se snad bude dařit i dále.

 

Drakiáda na Bičišťáku 30. 9. 2017

Poslední zářiový den jsme uspořádali již osmý ročník. Za krásného počasí se na Bičišťáku sešlo 21 draků společně se svými majiteli. Od půl druhé do čtyř hodin si létali sem a tam. Po čtvrté hodině jsme vyhlásilidráčka, který létal nejvýše a který se nám nejvíce líbyl . Dorazili k nám i lidé z Jičína a každý zúčastněný si odvezl domů pamětní list a nějakou odměnu za to že strávil krásné odpoledne venku pouštěním draků a ne sezením doma u počítače či televize.

 

Libňatovský pohár 16. 9. 2017

V sobotu 16. září jsme vyrazili za kamarády do Libňatova na již tradiční soutěž v Závodu požárnické všestrannosti a štafetě dvojic. Po nástupu, kde se sešlo 20 družstev mladších a 16 družstev starších.

Na start se nejdříve postavilo naše družstvo mladších „A" ve složení Péťa Daniš, Amálka Baliharová, Lucka Kordová a Otík Kvíz, na trati předvedli krásný výkon a do cíle přiběhli s 8 trestnými body pouze ze střelby a tím si vybojovali krásné 2. místo.

Jako druzí šli na start naše družstvo mladších „B", podotýkám družstvo složené z nováčků Honzík Kněžourek, Matěj Vaníček a Věruška Přibylová, trestné body ze střelby a pouze 2 špatně uvázané uzle a krásný rychlý běh jim vynesl pěkné 8. místo.

Družstvu starších ve složení Honza Korda, Saša Malík, Eliška Erbenová a Dorča Pourová se už tak dobře nevedlo, ale vybrali si daň za přechod holek z mladších, ale myslím si že na první závod sezony i 14. místo je pěkné.

Jako druhá disciplína následovala štafeta dvojic, kde si bez tréninku vybojovali mladší místo 7. a starší místo 6. Za relativně pěkného počasí jsme si tedy vybojovali další pohár do sbírky.

 

3. Hasičské soustředění Přední Labská - Záhada hlavolamu 2017

Tak jako předešlé 2 roky jsme i letos vyrazili na chatu Kar-Box na Přední Labské. Letos odjížděli vedoucí a kuchařky už v úterý 11. července, aby mohli vše důkladně připravit a po příjezdu dětí se mohlo naplno začít.

Ve středu 12. července jsme o půl desáté dorazili do Miletína, abychom vyzvedli zbytek osazenstva a vyrazili si užít 10 dní do Krkonoš. Po příjezdu na chatu si děti vybalily věci, naobědvali se a mohlo se začít. Po rozdělení do týmů si každý tým obatikoval trička, vyrobil vlajku a vymyslel svůj pokřik. Letos jsme měli týmy s názvy Myšáči a Modré Verliby. Den shrnutý Myšáky – Dneska Myšáci odjeli ze své rodné díry a vybalili si svoje sýry. Potom co jim byla zima, přinesli z lesa kupu dřeva. Potom co se zdravili, přišli na pokřik zdvořilí. Potom co vlajku zavěsili, mumii si vyrobili. Potom co už byla noc, tak zalezli a popřáli si dobrou noc.

Den druhý v podání Modrých Verlib – Dnes jsme se svým týmem šli za kostelníkem sv. Jakuba. Ptali jsme se ho jestli neví něco o ježkovi v kleci. Pověděl nám příhody ze svého života. Byla to taky soutěž! Museli jsme si zapamatovat kolikrát řekne kostelník slova „zvonění, chlapec, věž“ Tahle soutěž se nám celkem zdařila a vyhráli jsme, ale na konci dne bylo , vyrovnané 6:6. Možná je to lepší…..sice chceme vyhrát, ale zase by mě bylo Myšáka líto.

Den třetí a Myšáci – Myšáci se proběhají, morseovku překonají. S mumií si pohrajou, brambory si oškrábou. Do lesa teď vypraví se, s chutí deník získají zpět. A teď pokřik doladit si s úsměvem si pokřik zpívati. Karneval už začíná, zpíváme si pořád dál. Potom co už byla noc, popřáli jsme dobrou noc.

Den čtvrtý podle Verlib – Ráno po snídani jsme jeli na horskou službu do Špindlu. Dozvěděli jsme se o nich zajímavé informace a jakou mají výbavu. Po návratu jsme hledali Ježky v kleci. Tuhle soutěž jsme celkem o hodně vyhráli. Po obědě jsme psali jako soutěž informace, které jsme si zapamatovali a dopadlo to remízou s Myšákama. Pak jsme luštili z Morseovky Tleskačův deník. To jsme taky vyhráli a vypadalo to na úspěšný den, ale Honza si zlomil malíček a tak s ním Marcela „letěla“ do špitálu v Jilemnici, odkud si Honza odvezl na ruce dlahu.

Den páty očima Štěpána Hauka – Ráno byl mimořádný nástup, protože Míša a Myšák měli 5.výročí. Po snídani se šlo bojovat o Velkého Vonta, kde místo Velkého vonta vyhrála Amálka. Po superobědě (svíčková) jsme hledali listy gingo. Jelikož oba týmy zvorali co mohli tak to opět skončilo remízou. Zbytek času do večeře oba týmy dopisovali kroniku.

Den šestý a Myšáci – Myšáci si pozdě vstanou a rozcvičce se i vyhnou. Půjdou na Špindlerův Mlýn a sednou si na Krakonošův klín. Bobovce ukážou rychlost, v lanovém centru pak mrštnost. Pěšky půjdou sami a houby tam nasbírají. Malí se pak zaseknou a do kopce vyběhnou. Pak už byli všichni doma a začala radost velká. Nakonec se nevyhrálo, ale i tak pěkně bylo. A už zase byla noc a popřáli si dobrou noc.

Den sedmý – Obě družstva měli dopoledne jako hlavní úkol najít dopis za železnými dvířky, ke kterému musel velitel slovně dovést celé družstvo, které mělo zavázané oči. Do oběda jsme vyplnili čas střelbou ze vzduchovek na sladkosti a stavěním přístřešků v lese. Po obědě ke kterému byla rajská museli družstva zapátrat v paměti a najít podle azimutu svoje kroniky, pravda zjistilo se, že azimut nebyla silná stránka, ale i tak vyhrálo družstvo Modrých Verlib.

Den osmý a celodenní výlet Eliška Erbenová – Všichni si ráno vstanou, už za kopcem pochodujou. S batůžky se vydají a pěkně si zpívají. Úkoly si plníme a praporky hledáme dále. Básničku si skládali, discopárty čeká v dáli, dvě voňavky chatu provoní, helium si užívají, Všichni večer tančili moc a tak přejí dobrou noc

Den devátý s Verlibami – Dnešní den probíhá olympiáda. Celkem pro nás bylo připraveno 18. disciplín. Nejlepší bylo nasávání pingpongáčů. Našemu týmu se daří. Vypadá to na výhru Modrých Verlibek. Dneska sice už v týmech nesoutěžíme, ale jednotlivcům naskakují body jako houby po dešti. Nálada sice není nejlepší, ráno štípla Lucku vosa a musela za námi přijet záchranka, ale oba týmy to víc spojuje. Povídáme si o tom kdo co chce vyhrát. Večer bude vyhlášení celého tábora a rozdání cen. Odpoledne malovali oba týmy po svých instruktorech a pak následovala další vodní bitva. Myslíme, že mužem považovat dnešní den za zdařilý.

Den desáty – Poslední den našeho tábora, po snídani jsme si všichni sbalili věci, uklidili kolem chaty a po obědě jsme se vydali na cestu do svých domovů.

Soustředění se účastnili:

Myšáci – Vedoucí: Michal Křivohlávek ( Myšák), instruktorka: Adéla Svobodová, děti: Eliška Erbenová, Lucka Kordová, Věruška Přibylová, Míla Chalupa, Saša Malík, Kuba a Honzík Kněžourkovi

Modré Verliby – Vedoucí: Míša Horáčková, Instruktor: Štěpán Hauk, děti: Honza Korda, Amálka Baliharová, Verča Chalupová, Péťa Chalupa, Vilda Erben, Péťa Daniš

Hlavní vedoucí: Marcela Svobodová a Eliška Sosnová

Kuchařky: Hana Hlavatá a Jana Svobodová

Závěrem bych chtěla jménem svým a všech zúčastněných poděkovat všem co nás jak finančně tak i materiálně podpořili, a nejvíce děkujeme našim výborným kuchařkám, kteří se o nás vzorně celý tábor starali.